Doskonały i modernistyczny Kraków

Głównym z największych utrudnień w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Polskie gminy są nie przygotowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości samochodów na krajowych ulicach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić wygodę mieszkańców a także usprawni integralność infrastruktury miasta.

Spośród innych lokalizacji, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.centrum konferencyjne w Krakowie
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko następne linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.